טיהור מי שפכים

שפכים הינם חומרים, הזורמים למערכת הביוב. כל בית מייצר שפכים הכוללים את הצרכים שלנו, הלכלוך היוצא ממכונת הכביסה שלנו, הפסולת שאנו מפנים לצינור הביוב כשאנו מנקים את הבית, שאריות המזון שמגיעות לפתח הכניסה של הכיור לצנרת שלו ועוד.
טיהור מי שפכים תעשייתיים

ישנם גם שפכים תעשייתיים. מסעדות למשל "מייצרות" כמות גדולה של שפכים, וגם במטבחים של המסעדות היוקרתיות ביותר נוצרים שומנים רבים. שומנים אלה מהווים נזק של ממש למערכות הביוב העירוניות כיוון שהם סותמים אותן, ויש נזק רב גם למי הקולחין שלנו. מהם מי קולחין? מי קולחין הם אותם מים המיועדים להשקיה ומופקים באמצעות התהליך של טיהור מי שפכים אשר מבוצע על ידי מכוני טיהור השפכים. מדוע הזרמת השומנים פוגעת במי הקולחין שלנו? כיוון שמכוני טיהור השפכים מתקשים בטיהורם, ולא יודעים לפרק אותם עד היסוד, וכך הם מגיעים למי הקולחין שלנו ומזהמים אותם. כמובן שמדובר בנזק סביבתי שמשפיע ישירות על כל אחד ואחת מאתנו, כיוון שעקב כך הפירות והירקות שאנו אוכלים נגועים במים שאינם מטוהרים כראוי.

פיקוח של הרשויות על בתי העסק המייצרים שומנים

תפקיד המדינה הוא בין השאר הוא לשמור על בריאות אזרחיה, ולכן משרד הבריאות לא נותן רישיון פתיחת עסק למסעדות ועסקים המפעילים מטבחים בהם מתבצע בישול (כגון חברות קייטרינג ובתי מלון),  או אפילו סוגר אותם במידה והתגלה שהם מזרימים שומנים למערכת הביוב העירונית. גם לרשויות המוניציפליות יש תפקיד בשמירה על בריאות תושבי הערים והמועצות המקומיות, וגם הן מעורבות בפיקוח על עסקים אלה שנמצאים בשטחן.

כיצד ניתן למנוע משומנים ושמנים להגיע למערכת הביוב העירונית

טיהור מי שפכים של שפכים תעשייתיים הוא לא בדיוק טיהור, למרות שגם בשפכים תעשייתיים מתבצע מחזור של שמנים המשמשים לייצור דלק ירוק. כשמדברים על טיהור מי שפכים תעשייתיים הכוונה היא לכך שמונעים מהם לזרום לביוב העירוני, ובכך לשמור על טוהר מי הקולחין שלנו. איך מונעים משמנים ושומנים להגיע למערכת הביוב העירונית? באמצעות מפריד שומנים. מפריד שומנים הוא מתקן שלוכד את השומנים והשמנים לפני שהם מגיעים לצנרת הביוב העירונית ובכך מתבצע טיהור מי שפכים. כיצד בדיוק הוא פועל? הוא מציף את השמנים על פני השפכים ומבצע פיצול, השפכים ה"טובים" זורמים לביוב העירוני, והשפכים ה"רעים" (השומנים והשמנים) מוזרמים לתוך המתקן. במתקן מפריד השומנים יש מכל שבו מתרכזים כל השומנים, וכמובן שצריך לרוקן אותו אחת לתקופה. איך מתבצע הריקון? רכב שנקרא ביובית, ותפקידו הוא לשאוב שפכים לתוך מכל גדול המותקן בו, מגיע לבית העסק, שואב את השומנים מהמתקן, ובכך מרוקן אותו. משם הוא נוסע לאתר של הטמנת שומנים, ומוטמן שם.

שבא טכניקום – מומחית בהפרדת שומנים ושמנים תעשייתיים

חברת שבא טכניקום צברה ניסיון של 20 שנים במתן פתרונות של טיהור מי שפכים תעשייתיים, ובנוסף בפתרונות נטרול מפגעי ריח בחללים פתוחים וסגורים. אם אתם מנהלים עסק כגון מסעדה, חברת קייטרינג או בית מלון, אתם זקוקים למפריד שומן, וזאת ודאי אתם יודעים. אם אתם מנהלים מפעל תעשייה המייצר שמנים, או שאתם בעלי מוסך המייצר אף הוא שמנים רבים, ומסוגים שונים, מפריד שמן הוא תנאי להפעלת העסק שלכם. פנו לשבא טכניקום ותקבלו שירותי התקנה ואחזקה מקצועיים של מתקן מפריד השומנים.

 

שבא טכנוטק בע"מ הינה החברה המובילה בארץ למתן פתרונות  אחזקה ירוקים, ידידותיים לסביבה,בטיפול בשפכים, טיפול במפגעי ריח, נטרול ריחות ובישום.
ת"ד 13, עין עירון 37910
טלפקס  04-6277066
פקס       04-6270545