מכון טיהור שפכים

שפכים תעשייתיים הינם שפכים המיוצרים על ידי בתי עסק כגון מסעדות, חברות קייטרינג ומטבחים של בתי מלון, ונקראים שומנים. בתהליך הבישול של מטבחים אלה, מוזרמים לצנרת הביוב הפנימית שלהם שומנים. אסור ששומנים אלה יגיעו למערכות הביוב העירוניות, ומשם אל מכון טיהור שפכים שבו מתבצע טיהור שפכים, מסיבות שיפורטו בהמשך. לפיכך, אל מכון טיהור השפכים מוזרמים כל השפכים הביתיים, שפכים של בתי עסק שלא מזרימים שומנים, ושפכים של בתי עסק המייצרים שומנים, אך מותקן בהם מפריד שומן, עליו נדבר בהמשך.

מדוע יש איסור להזרים שומנים ושמנים למערכת הביוב העירונית

הסיבה לכך שיש איסור של הזרמת שומנים ושמנים למערכת הביוב העירונית, היא כי מכון טיהור שפכים, שתפקידו לפרק את השפכים, ולהפוך את מימיהם למי קולחין המיועדים להשקיה, מתקשה בטיהורם ולא יודע לפרק את השומנים הללו עד היסוד, ובנוסף השפכים סותמים את הצנרת של מערכת הביוב העירונית עקב כך שהם נדבקים לדפנות שלה.

מכוני טיהור השפכים

מכון טיהור שפכיםהגדול בישראל הוא השפד"ן ואליו מתרכזים השפכים של גוש דן. הפעילות של מכון טיהור שפכים הינה אחת הפעילויות החשובות ביותר בכל הנושא הרחב של איכות הסביבה, ובלעדי פעילות מכונים אלה היה צורך בשימוש בהרבה יותר מים, ובנוסף, כמות השפכים שאתה היה עלינו להתמודד הייתה הרבה יותר גדולה. 

כיצד מונעים משומנים להגיע למערכת הביוב העירונית

מניעה של זרימת שומנים למערכת הביוב העירונית וממנה אל מכון טיהור שפכים,מתאפשרת באמצעות מתקן הנקרא מפריד שומנים, ותפקידו הוא ללכוד את השומנים שבית העסק מזרים למערכת הביוב הפנימית שלו, לפני שהם מגיעים למערכת הביוב העירונית. את המתקן צריך לרוקן מפעם לפעם, והרכב שמרוקן את השומנים שנלכדו במפריד השומנים, נקרא ביובית. בביובית מותקנת משאבה, אשר שואבת את כל השומנים מתוך מפריד השומנית לתוך המכל המותקן בה. משם הביובית נוסעת לאתר של הטמנת השומנים, מרוקנת אותם, ושם הם נטמנים.

חברת שבא טכניקום – שירותים מקצועיים של הפרדת שומנים

אם אתם עסק שלפי החוק מחויב בהתקנת מפריד שומנים או מפריד שמנים, ואתם מחפשים חברה שתתקין לכם מפריד שומנים, פנו לחברת שבא טכניקום. חברה זו פועלת כבר 20 שנה ומציעה שירותי התקנת מפרידי שומנים, ומתן פתרונות ירוקים למטרדי ריח בחללים פתוחים וסגורים.

ייעוץ והתקנה

יועץ שפכים של שבא טכניקום מגיע לבית העסק שלך, ובהתאם לסוג העסק שלך וגודלו, מתאים לך את מפריד השומנים המתאים לך, העומד בתקנים של החוק. לאחר מכן מגיע המתקין של מפריד השומנים ומתקין אותו בבית העסק שלך במקצועיות ובמהירות. בתי העסק המחויבים בהפרדת שומנים או שמנים כגון מוסכים או מסעדות, הם עסקים המתאפיינים בכך שפעילותם אינטנסיבית מאוד, וכל המתנה שמשביתה את העובדים שלהם מעבודה, פוגעת בפעילותם, ויוצרת המתנה מייגעת עבור לקוחותיהם. מתקיני מפריד השומנים של חברת שבא טכניקום הם מנוסים, ולפיכך הם יבצעו את הפעילות במהירות הדרושה.

אחזקה וסיוע מול הרשויות המפקחות

בזה לא מסתיים הטיפול המסור של שבא טכניקום. שבא טכניקום מעניקה שירותי אחזקה תקופתיים, ואם יש צורך ביצירת קשר עם הרשויות, עקב כך שמשום מה אין הן נותנות רישיון לפתיחת עסק, או מעכבות את פתיחתו, מומחי השפכים של חברת שבא טכניקום יסייעו לכם בפתרון בעיות אלה, כיוון שהם מכירים את הרשויות העוסקות בנושא, ויודעים כיצד לפתור את הבעיות מולן, ביעילות ובמהירות המקסימליים.

שבא טכנוטק בע"מ הינה החברה המובילה בארץ למתן פתרונות  אחזקה ירוקים, ידידותיים לסביבה,בטיפול בשפכים, טיפול במפגעי ריח, נטרול ריחות ובישום.
ת"ד 13, עין עירון 37910
טלפקס  04-6277066
פקס       04-6270545