מתקן טיפול בשפכים

מתקן טיפול בשפכים הוא מתקן שמיועד לטיהור של מים מזוהמים על מנת שיהיה אפשר להשתמש בהם שוב. באמצעות מתקן טיפול בשפכים משיגים 2 מטרות – מניעה של זיהום סביבתי, וחיסכון במים. המים המטוהרים נקראים מי קולחין, והם משמשים להשקיה של גידולים חקלאיים, וזאת על פי רמת העיבוד שהם עברו.

טיפול ראשוני בשפכים

המים המזוהמים מגיעים אל מתקן טיפול בשפכים באמצעות צנרת הביוב. השפכים שהינם תעשייתיים או ביתיים, עוברים תהליך של טיהור בשלבים. בשלב הראשון נעשה טיהור הנקרא טיהור קדם, שבו נעשית הפרדה של הפסולת הגסה ביותר כגון חול, אבנים, פחיות ושומנים. בשלב השני נעשה טיהור הנקרא שיקוע, והוא טיהור של חומרים פחות גסים, כך שהוא אינו מצריך רמת אנרגיה כה גבוהה כמו בטיפול הקדם.

טיפול שניוני בשפכים

השלב הבא נקרא טיפול שניוני, שבו מושקעת הרבה אנרגיה על ידי מתקן טיפול בשפכים. בתהליך הזה מפורקים חומרים אורגניים על ידי חיידקים אשר ניזונים מהם. לצורך הבטחת תנאי המחיה של אותם חיידקים, מוחדר חמצן אל המים באמצעות מכונות שונות. לפיכך השלב השניוני נקרא טיפול ביולוגי – מכאני.

מתקנים לטיפול בשפכים

מתקן טיפול בשפכים הגדול בארץ נקרא השפד"ן , ששייך לאיגוד ערים דן. בנוסף מפעילה חברת מקורות מספר מתקנים לטיפול בשפכים בשאר הארץ: בכרמיאל, נתניה, אשקלון ובאר שבע. מתקני טיפול בשפכים מותקנים גם במפעלים, תחנות דלק ואף בבתים פרטיים. מתקן לטיפול בשפכים שמותקן בבית מיועד לעיבוד של שפכים ביתיים, ולטיהורם ובכך להשיג מי קולחין שמיועדים להשקיית גינתם.

טיהור שפכים הינו חיוני לאיכות הסביבה

מתקן טיפול לשפכים תעשייתיים וטיהור השפכים הוא אחד מהאמצעים העיקריים לשמירה על איכות הסביבה. כיום כל המפעלים מבינים שאסור לשפוך שפכים לתוך הים, ועל אלו שיעזו לעשות זאת יוטלו קנסות כבדים.

חברת שבא טכנוטק – פתרונות ירוקים של טיהור שפכים לעסקים

חברת שבא טכנוטק מתמחה בפתרונות ידידותיים וירוקים לסביבה, ובעיקר בטיפול בשפכים לעסקים המחויבים על פי חוק בהתקנתם. מדובר בייעוץ, התקנה ואחזקה של מפרידי שומנים, שהם אותם המתקנים המותקנים בבתי עסק המפעילים מטבחים בהם נעשה בישול, כגון - מסעדות, חברות קייטרינג ומלונות, או מפריד שמנים שלפי החוק חייב להיות מותקן במוסכים ומפעלי תעשייה.

מטרתם של מפרידי השומנים הוא למנוע את כניסת השומנים הללו למערכת הביוב המוניציפלית וללכוד אותם בתוך מפריד השומנים. תהליך זה נעשה הן משום שהשומנים גורמים נזק לצנרת הביוב העירונית, כי הם נדבקים לדפנות שלה וגורמים לסתימות בה, והן משום שמתקני השפכים מתקשים בפירוק של שומנים, מה שמוריד את איכות מי הקולחין שלנו, שמשמשים להשקיית הגידולים החקלאיים בארצנו ובסופו של דבר מגיעים אל פינו.

אם אתם עסקים המחויבים בהתקנת מפריד שומנים – פנו לחברת שבא

אם החוק מחייב אתכם בהתקנה של מפריד שומנים או מפריד שמנים כתנאי לקבלת רישיון עסק, חברת שבא טכנוטק תבצע עבורכם את העבודה. ראשית יגיע לבית העסק שלכם יועץ שפכים של החברה ויתאים לכם מפריד שומנים שמתאים לסוג העסק שלכם ולגודלו, אחר כך יגיע מתקין של מפריד השומנים ויתקין לכם את המתקן בצורה מקצועית. בהמשך חברת שבא תעניק לכם אחזקה שוטפת של המתקן לטיפול בשפכים תעשייתיים.

שבא טכנוטק בע"מ הינה החברה המובילה בארץ למתן פתרונות  אחזקה ירוקים, ידידותיים לסביבה,בטיפול בשפכים, טיפול במפגעי ריח, נטרול ריחות ובישום.
ת"ד 13, עין עירון 37910
טלפקס  04-6277066
פקס       04-6270545